Алмазна вишивка – що це, як викладати і корисні поради.

Набридло «звичайне» в'язання або «просте» малювання? Пробуйте вишити свій власний шедевр – та не звичайний, а «діамантовий» та здатний замінити собою справжню картину.

Але для того щоб алмазний живопис приносив задоволення і виглядав професійно, варто запам'ятати кілька простих секретів, що перетворюють викладку гранованих камінчиків в справжній сеанс медитації.

Круглі стрази виражають плавні форми картини, а квадратні добре створюють цілісність зображення, щільно прилягаючи один до одного. Які підійдуть краще – виключно справа смаку.

Тонкощі роботи із захисною плівкою

Прозора плівка-захист – найважливіше, що є в алмазній мозаїці, адже саме вона зберігає нанесений на полотно клейовий шар від забруднень і пилу. Тому її категорично не можна знімати зі всієї картини заздалегідь! Відокремлюйте фрагменти захисного покриття поетапно по ходу викладення – ряд за рядом! – тоді вам не доведеться приклеювати стрази на висохлу поверхню за допомогою клейового пістолета. Якщо ж забруднення липкого шару полотна все ж сталося, спочатку приберіть пінцетом ворсинки і дрібне сміття, а потім змоченою у воді ватною паличкою акуратно і точково протріть забруднені місця, а камінці приклейте, намазуючи клеєм не тканину, а кожен страз окремо – так буде набагато акуратніше!

Правильно взяти страз – ціле мистецтво

Гранований «алмаз», як правило, взяти дуже просто, оскільки його межі дуже зручні для захоплення пінцетом. А ось круглі і гладкі стрази правильно схопити вже трохи важче: потрібно призвичаїтися брати їх пінцетом за боки, не дряпаючи гладку поверхню, завдяки якій картина і виглядає воістину дорогоцінною. І якщо ви збираєтеся займатися створенням алмазного живопису вперше, краще запасіться не тільки пінцетом, а й клейовим олівцем – його липкий кінчик дуже зручний в ролі палочки-виручалочки, і ви легко донесете камінчик до клейової основи, не впустивши його на стіл або підлогу.

Як підрівняти ряди страз?

Клейова основа, нанесена на тканину, добре тримає стрази, але при цьому вона досить пластична, а тому стрази можуть трохи «їздити» по поверхні, а ряди спочатку – виходити не дуже рівними. Щоб зробити їх максимально прямими, скористайтеся лінійкою, немов будівельною кельмою: підсуньте трохи камені-"втікачі" на потрібне місце її гладким боком.

Покриваємо лаком: краще менше, та краще

Лакування готової алмазної картини потрібне не тільки для святкового і завершеного вигляду, але і для кращого закріплення страз на полотні. Якщо вам уже доводилося лакувати картину за номерами, то ви знаєте, що художній акрил буває трьох видів: матовий, глянсовий і кракелюр. З них вам підійде саме глянець, адже він ще сильніше підкреслить сяйво кожного круглого кабошона або гранованого квадратика. Але є в лакуванні мальовничої мозаїки і свій секрет, відмінний від покриття малюнка: художнього лаку на пензлик потрібно набирати дуже-дуже мало! В іншому випадку він буде затікати між стразами, утворюючи дрібні, але вкрай неестетичні бульбашки.

Якщо робота покрита лаком, додаткового захисту не треба – інакше подвійний шар (акрил плюс скло) зведе нанівець головну «фішку» будь-якої алмазної картини – її благородний глянець. В цьому випадку скло краще замінити витонченою рамкою: тонкою і без зайвих декоративних елементів, щоб не відволікати увагу від блиску картини. Але якщо вами обрана більш матова мозаїка (не стрази, а грановані квадратики), то скло якраз додасть натюрморту або пейзажу такого необхідного сяйва, щоб навіть скромні камінці засяяли святковим діамантовим блиском вам і вашій родині на радість!